عضو شورای اسلامی شهر تهران از راه اندازی کارخانه نوآوری و خلاقیت در حوزه علوم انسانی در شهرری خبر داد.
احمد صادقی با حضور در جلسه شورای معاونان موسسه قرآن و عترت بیت الامیر گفت: اولین بازدید از مناطق تهران از منطقه 20 شروع شد و در همان دیدار دو مصوبه داشتیم که یکی از آنها تاسیس کارخانه نوآوری و خلاقیت در حوزه علوم انسانی است.
وی افزود: در همان جلسه سخن از این بود که کارخانه قدیمی سیمان ری را به موزه سیمان و صنعت تبدیل کنند ولی من پیشنهاد دادم که کارخانه نوآوری و خلاقیت در علوم انسانی را ایجاد کنید. چون چنین مجموعه ای نداریم و فضای کنونی تشنه تولید محتواست درحالی که شهرداری تهران وظیفه ای برای تاسیس موزه سیمان ندارد و این کار را وزارت صنعت باید انجام دهد.
رئیس کمیته شفافیت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: تاسیس موزه سیمان و صنعت مشکلی را از شهرری حل نمی کند ولی اگر کارخانه نوآوری و خلاقیت تاسیس و حداقل یک استودیو راه اندازی شود، فضایی برای نخبگان ری بوجود می آید که می توانند در حوزه علوم انسانی به تولید محتوا بپردازند و درآمد نیز کسب کنند.
صادقی افزود: مصوبه دیگر در آن جلسه این بود که مدیریت ایوان ری به صورت هیات امنایی باشد و در دست نخبگان و بزرگان شهرری قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بیش از هزار میلیارد تومان برای مجموعه ایوان ری هزینه شده تا این مجموعه ساخته شود. به جرات می توان گفت این  پروژه، بزرگترین پروژه ای است که در استان تهران ساخته می شود. ماه ها از افتتاحیه ایوان ری می گذرد ولی به دلیل این که چارت آن هنوز به تصویب نرسیده و باید برای آن بودجه سالیانه در نظر بگیرند، هنوز  راه اندازی نشده است و بیش از یک دهه است که ساخت این طرح ادامه دارد.
نماینده استان تهران در شورای عالی استان ها با اشاره به این که مشابه چنین طرح در کشور به دلایل مختلف هنوز اجرایی نشده، تاکید کرد: اگر کار را به مردم بسپاریم، خیلی بهتر اداره می کنند. مثلا همین موسسه که بسیاری از فعالیت های خود را در یک مکان کوچک و در زیرزمین انجام می دهد، اگر مجموعه ای همچون ایوان ری را در اختیار داشت، از لحظه لحظه آن استفاده می کرد، در حالی که وقتی به شهرداری می گوییم این مجموعه را راه اندازی کنید، می گویند نیاز به 150 نیرو دارد و چقدر تجهیزات می خواهد تا بتوانند یک کلاس برگزار کنند.
وی با اشاره فعالیت های موسسه بیت الامیر خواستار معرفی چنین موسساتی در سطح شهرری شد. در ابتدای این جلسه محمدناصر حسینی علایی مدیر موسسه قرآن و عترت بیت الامیر گزارشی از عملکرد موسسه ارائه داد و معاونان این موسسه نیز به ارائه گزارشی از عملکرد بخش های مختلف این موسسه پرداختند.

در این جلسه همچنین گروه سرود بیت الامیر ( ابناء الامیر ) سرودی اجرا کردند.

50
54
52
56
55
53
51
50 54 52 56 55 53 51

 

شبکه های اجتماعی

بازدید کنندگان

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم