در آستانه سومین سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف نکوداشت سردار دلها و حفظ روحیه مقاومت و تداوم راه آن شهید، بعداز گفتگو و تبادل نظر، طرح مسابقه مرد میدان در چهاردهم آذرماه سال 1401 تصویب و مقرر شد مسابقه پیامکی با همت مؤسسه قرآن و عترت بیت الامیر علیه السلام و مشارکت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی به­صورت غیر حضوری برگزار گردد.

با توجه به محدودیت زمان و ملاحظه سایر جوانب، در تاریخ پانزدهم آذرماه دبیرخانه مسابقه تحت نظر و اشراف مدیر موسسه بیت الامیر «علیه السلام» در ساختمان مرکزی مؤسسه تشکیل و امور محوله را پی گیری کرده و متعاقب آن تمهیدات آماده سازی پوستر و کلیپ فراهم و فراخوان سراسری از طرق مورد نظر حضوری و مجازی انجام شد.

در این فراخوان مهلت ارسال آثار 35 روز یعنی حداکثر 20 دی ماه و روزهای داوری 28 و 29 دی ماه و  روز اعلام نتایج هم روزسوم  بهمن ماه معین گردید.

به منظور رعایت زمان بندی اعلام شده و عدم تعویق امر درطول مدت ارسال دل نوشته ها، بلافاصله اعضای کمیته داوری متشکل از اساتید دانشگاه و فرهنگیان با تجربه، انتخاب و در دبیرخانه مستقر شد

این کمیته به مرور پیامکهای ارسالی را مورد ارزیابی قرار داده و در نهایت طبق زمان بندی معین شده، اتخاذ تصمیم خود را طی بیانیه ای در مورخه3 بهمن ماه  اعلام داشت.

بعداز اتخاذ تصمیم  کمیته داوران، نتیجه به نحو مقتضی از طریق پایگاه  اطلاع رسانی مؤسسه  به اطلاع افراد ذی نفع رسانده شد.

هدایای برخی از برندگان که کمک هزینه سفر مشهد مقدس بود، طی مراسم اختتامیه در محل ساختمان مرکزی بیت الامیر «علیه السلام» به آنان تقدیم شده و هدایای افراد ساکن در شهرستانها به حساب آنان واریز و لوح تقدیر و یادبود مسابقه به آدرس آنان پست شد.

با پیش بینی انجام شده بعداز  این مرحله، با تکیه به شرح وظائف" معاونت پژوهشی مؤسسه قرآن و عترت بیت الامیر «علیه السلام»" دل نوشته ها تحویل این معاونت شده تا ویرایش و در" ویژه نامه ای" چاپ و منتشر شود که به خواست خداوند متعال به زودی بعداز انتشار، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

در اینجا از همه عزیزان در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به خصوص از رئیس این مرکز جناب آقای" " و معاون محترم مرکز، آقای" محمدپور" و مؤسسه قرآن و عترت بیت الامیر «علیه السلام»- به ویژه آقای" دکتر محمود فرجی مشاور مدیر عامل در امور فرهنگی - هنری و انتشاراتی" و سرکار خانم" افراح مشهدی رئیس هیئت مدیره و قائم مقام مدیر عامل" و آقای" مهندس صادق حسینی معاون توسعه منابع" و سرکار خانم" هنگامه عطائی مدیر شعبه 3مؤسسه" و آقای" دکتر حمید قلندری معاون پژوهشی" و سایر همکاران در معاونتها و مراکز" فن آوری اطلاعات" و" روابط عمومی" و سایر واحدهای مؤسسه، که دبیرخانه را در ایفای وظایف خود یاری رساندند تشکر و تقدیر به عمل می آید. از خداوند متعال توفیق روزافزون خواهران و برادران خیر و نیکی و توفیق رهروی راه شهید راه مقاومت، را مسئلت داریم.

متن پیامک های برگزیده

اینجا کربلاست،آب،عطش،تنها و تشنه...زمان،زمان استجابت دعاست و لحظه،لحظه ی بارش باران عشق،به راستی صیاد بودی و دل می ربودی! سردار دلها... تو صبر ایوب را هم شرمنده کردی حاج قاسم!

به یاد روضه ابوالفضل و پیکر پاره پاره ات ما را به یاد علی اکبر و محاسن سفیدت ما را به یاد روضه حبیب و شادی دشمنان و خائنان پس از شهادتت ما را به یاد هلهله ی حرمله های زمان و شهادتت در غربت ما رابه یاد شهادت مولای بزرگمان امام حسین (ع) در غربت کربلا انداخت.

باسمه تعالی ایران‌ قرارگاه حسین ابن علی علیه السلام یعنی: ای مردم ایران وقت دفاع از حرم است و باید سعی کنیم رفتار و کردار امام حسین علیه السلام را الگوی زندگی خود قرار دهیم تا بهترین قرارگاه را به جهانیان معرفی کنیم.

 او صدا می‌زند قرارگاه من اینجاست، ایران مواظبش باشید، به همراه رهبری آن حرکت کنید تا بنده خوب خدا باشید

او صدا می‌زند پشت سر فرمانده لشکر من حاج قاسم سلیمانی عزیز حرکت کنید و مو به مو وصایای او را اجرا کنید که صدایتان زد : خامنه ای عزیز را تنها می بینم ، او را تنها نگذارید.

و سر های بریده ی آنان را شهر به شهر گرداندند. چشمانم را باز می کنم و خود را در کشور ایران یعنی قرارگاه حسین بن علی(ع) می بینم. هنوز فریاد هل من ناصر امام حسین بلند است که مرا می خواند.

 شیاطین کمر بسته اند برای قتل بهترین بندگان خدا. آه خدای من! چگونه این داغ را تحمل کنم؟ حسین بن علی را به همراه ياران باوفایش که بهترین مردان روزگار هستند، پیش چشم خانواده اش سر بریدند.

 سردار دلها با رشادت کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا را احیا کردند ایران قرارگاه حسین ابن علی (ع) است و این راه تا ظهور مهدی موعود ادامه دارد

امروز قرارگاه حسین بن علی،ایران است بدانید جمهوری اسلامی حرم است واین حرم اگرماند دیگرحرم ها می مانند اگردشمن این حرم راازبین برد حرمی باقی نمی مانددرنهایت این مردانگی است که باعث می شودتادرسختی هاباشهامت وشجاعت واردشده وپیروزمندانه خارج شوید

 ما ملت امام حسینیم ملتی از امام حسین درس استقامت، شرافت،فداکاری، شهادت فرا گرفته و در جبهه دفاع از عقیده، عزت، استقلال،جهاد سلامت، میدان کمک مومنانه و ده ها نمونه های دیگر خود را پیرو امام حسین است

 قرارگاه حسین بن علی ع دنیا را دگرگون خواهد کرد. حرکتی عظیم به رهبری حسین ع آغاز شده است که تا فراگیر شدن در عالم آرام نخواهد گرفت. آینده از آنِ ملت امام حسین ع است.

ای حضور آسمان در جای جای ایران یا حسین بن علی روحی فداک..... مردم ایران هرچه تلاطم می کنند پیش پایت خویش را گم می کنند این جماعت اقامه به تکبیر سرخ کرد... محرم را تفسیر سرخ کرد ای امام لاله های نینوا سردار دل داد در کربلا بخون

 قرارگاه یک اصطلاح جنگی / نظامی است و این سخن گهربار سردار گویای این واقعیت هست که ایران به تاسی از مقتدای خود حسین بن علی عزت را بر ذلت ترجیح داده و از ارزش های خود عقب نشینی نمی کند

 

 


شبکه های اجتماعی

بازدید کنندگان

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم